Cars Medikai perspėja, kad naujojo „Apple Watch“ deguonies jutiklis yra...

Medikai perspėja, kad naujojo „Apple Watch“ deguonies jutiklis yra pavojingas žaislas – Telefonai.eu

-

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -


Viena iš pagrindinių naujos kartos „Apple Enjoy Collection 6“ išmaniųjų laikrodžių savybių yra pažangios sveikatos ir treniruočių kokybės stebėjimo galimybės, kurias pabrėžia šūkis „Sveikatos ateitis ant riešo“. Bene svarbiausia naujovė yra deguonies kiekio kraujyje matavimo jutiklis (SpO2), kuris, pagal gamintojo idėją, gali nustatyti infekciją COVID-19 virusu ankstyvoje jo vystymosi stadijoje. Nenuostabu, kad ekspertai nusprendė patikrinti tokių „Apple“ teiginių tikrumą, atlikdami savo tyrimą.

Pirmiausia verta paminėti, kad gamintojas tiesiogiai atsiriboja nuo atsakomybės, nes programėlių neprivalo patvirtinti JAV maisto ir vaistų administracija (Fda), o „Apple“ svetainės apačioje smulkiu šriftu kukliai nurodoma, kad „prietaisas nėra skirtas naudoti medicinos tikslams”.

Tyrimo autorius nustatė, kad jo naujoji „Apple Observe Series 6“ davė visiškai prieštaringus rezultatus, iš pradžių nurodydama „klaikius 88 proc.“, o po 5 minučių – ninety five proc. Kartais laikrodis netgi pranešdavo apie klaidą. Susisiekus su palaikymo tarnyba, „Apple“ sutiko pakeisti prietaisą nauju ir tuomet matavimo rezultatai pastebimai pagerėjo, tačiau vis dar tebėra toli nuo tiesos.

Lygindami laikrodžio veikimą su specializuotu medicinos prietaisu – pulso oksimetru, mokslininkai nustatė, kad matavimų svyravimai visada skiriasi two-three proc., o kartais net 7 proc., ir visada mažesne kryptimi. „Apple“ nekomentavo savo jutiklio klaidų lygio, tačiau atstovė spaudai Amy Bessette teigė, kad matavimų kokybei įtakos turi daugybė veiksnių, įskaitant judėjimą, laikrodžio vietą ant riešo, temperatūrą ir web odos spalvą.

Todėl galima daryti išvadą, kad „popieriuje“ gamintojų nurodytos galimybės dažnai lenkia tai, ką iš tikrųjų sugeba jų įrenginiai. Dėl to ryškėja pavojinga tendencija, beveik paneigianti galimą teigiamą kūno rodiklių rinkimo išmaniaisiais laikrodžiais poveikį. Galų gale, daugelis žmonių suvokia tokius dalykėlius kaip medicinos prietaisus, ignoruodami tai, kas paprastai būna parašyta smulkiu šriftu.

- Advertisement -

Latest news

Anupam Kher Credits His Mom, Dulari For His Success In Bollywood, Recalls Her Values And Sacrifices

Bollywood actor, Anupam Kher is one of the most respected, admired, successful, and incredibly talented actors of all-time. From...

Ishita Dutta’s Husband, Vatsal Sheth Helps Her With Kite Flying On The Occasion Of Makar Sakranti

January 13 and January 14 bring in many festivals across the nation and every region of the country has...

Mahesh Babu’s Daughter, Sitara Dons A Saree To Wish Everyone On Makar Sankranti, Looks Adorable

Festivals play a vital role in our lives as it is a medium to share happiness with our loved ones....

The Kapil Sharma Show: Jaya Prada Says Dharmendra Was The Biggest Flirt Of Their Era [Watch Video]

Popular comedy show, The Kapil Sharma Show is going to host veteran actors, Raj Babbar and Jaya Prada, and...

US Capitol Riots: Trump once again impeached for inciting the supporters

A huge commotion seems to take the Capitol building in the US. US Capitol riots that caused the tumult...

Yeh Rishta Kya Kehlata Hai: The death of Naira

The new twist in the hot favourite show of the audience yeh Rishta kya kehlata hai is definitely going to...

Must read

You might also likeRELATED
Recommended to you

%d bloggers like this: